במה שונה וייחודי טיפולבאמצעות רכיבה על סוסים


ילדים רבים בגילאיםשונים סובלים ממגוון קשיים – החל מקשיים רגשיים, קשיים לימודיים וכלה בקשייםפיזיים. כיום המודעות הרבה ומגוון הטיפולים העצום מאפשרים לדייק בהתאמה בין הילדוצרכיו הספציפיים לבין סוג הטיפול הנכון לו. קיימים הטיפולים המסורתיים והשכיחיםשחלקם הגדול משמש כענף בתחום הרפואה הקונבנציונאלית ו/או כחלק מהתחום הפרא רפואי. ההתנהלותברובם של הטיפולים היא של הילד מול המטפל בתוך חדר כלשהו, לעיתים קרובות בסיוע שלעזרים מסוימים אך גם ללא כן.


ייחודיות הטיפולבאמצעות רכיבה על סוסים

קיים מגוון נוסף שלטיפולים אשר מתבצעים באופן אחר. לדוגמה: רכיבה טיפולית על סוסים. טיפול מעין זהמתבצע במרחב החיצוני, בחווה בעלת שטח אשר יועד למטרה זו. רכיבה טיפולית לילדיםמשלבת סדרה של פעולות המקרבות ומקשרות בין הילד לבין הסוס – אם בזמן הרכיבה תוךכדי תקשורת ברורה והחלטית, בזמן טיפול אישי בסוס, בניקיון הסביבה בה הוא חיוכדומה.

כל התנהלות הילד מולהסוס מלווה בהדרכה צמודה של מדריך מוסמך ומיומן אשר מתאים את תוכן הטיפול לצרכייהילד ולקצב הלימוד שלו.


באילו תחומים נוגעהטיפול ברכיבה

הטיפול באמצעות העיסוק וההתמודדותעם סוס והרכיבה עליו מקנה למטופל עבודה ולמידה עם כל החושים, התמודדות רגשיתופיסית במצבים שונים, והתנהלות תקשורתית מגוונת. לפיכך מגוון הקשיים שניתן לתת להםמענה טיפולי בדרך זו הוא רב.

זקוקיםלכתובת מקצועית ומנוסה שתעזור לכם וגם לילדיכם הצעירים להתמודד עם קשיים רגשייםשונים? אם כן, חוות נחשונים היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. בחווה צוות מדריכיםמקצועי ומנוסה מאד שישמח לעמוד לרשותכם ואפשרות לבחור שיעורי רכיבה, המיועדיםלילדים בני 4 ומעלה. לסקירת כלל שירותי החווה, לחצו כאן ולקבלתמענה לשאלות שונות ובכל נושא, התקשרו לטלפון 03-9386624